De Turkse fotojournalist Emirkan Cörüt is gespecialiseerd in het maken van fotoverhalen over zijn thuisstad Istanbul. In deze foto van bovenaf die hij in 2019 heeft gemaakt, krijgen feministische activisten het aan de stok met de politie tijdens een nachtelijke mars door de straten van de stad in het kader van Internationale Vrouwendag. Gefotografeerd met een Canon EOS 6D Mark II en een Canon EF 40mm f/2.8 STM-objectief, ingesteld op 1/500 sec, f/2.8 en ISO8000. © Emirkan Cörüt
Fotojournalist Emirkan Cörüt mag dan pas 20 jaar oud zijn, maar zijn carrière als fotograaf heeft een ware stormvlucht doorgemaakt. De in Turkije geboren Canon Ambassador kreeg zijn eerste betaalde opdracht van het tijdschrift Beyond Istanbul toen hij nog maar 18 jaar was en hij is het jongste lid van het fotobureau Middle East Images (MEI). Zijn foto van een demonstratie die voorafgaand aan de burgemeestersverkiezingen van 2019 werd georganiseerd door toekomstig burgemeester van Istanbul Ekrem İmamoğlu, werd bekroond met een Ara Güler Encouragement Award door de Turkse vereniging van fotojournalisten.
Ondanks zijn indrukwekkende prestaties als werkend fotograaf, zet Emirkan zijn studie Fotografie aan de Mimar Sinan Universiteit voor Schone Kunsten in Istanbul voort. Hij beschouwt zijn universiteitsdiploma als een onmisbare stap in zijn traject als professioneel fotograaf. "Mijn beslissing om fotografie te studeren aan de universiteit is een van de belangrijkste die ik ooit heb genomen. Door me te concentreren op fotografie, zet ik een belangrijke stap op weg om er mijn leven aan te wijden", vertelt hij. "Het stelt me in staat om vanuit verschillende invalshoeken en benaderingen te werken en om kritisch te blijven."
De combinatie van zijn ruwe talent en het vermogen om kritische vragen te blijven stellen, heeft ertoe geleid dat Emirkan verschillende gebeurtenissen in Istanbul heeft gefotografeerd voor MEI, van natuurrampen en politieke demonstraties tot de COVID-19-pandemie. Hier vertelt hij hoe het hem is gelukt om zo jong al zo veel te bereiken en geeft hij advies aan ambitieuze fotojournalisten waarmee ze net zo succesvol kunnen worden.