De in-body beeldstabilisatie (IBIS) in de Canon EOS R7 werkt samen met de optische beeldstabilisatie in lenzen met beeldstabilisatie, of je nu RF-lenzen of EF-lenzen gebruikt in combinatie met een EF-EOS R-vattingadapter, zoals wildlifefotograaf Dani Connor laat zien tijdens een reis naar Spanje om bedreigde diersoorten te fotograferen. 'Het kostte me weinig moeite om vanuit de hand te fotograferen met een lange lens,' zegt ze. 'De stabilisatie was echt geweldig toen ik roofvogels in vlucht fotografeerde, zoals een steenarend. Ondanks dat ik een zware lens vasthield, kreeg ik nog steeds stabiele opnamen.' Gefotografeerd met een Canon EOS R7 en een Canon EF 300mm f/2.8L IS II USM-lens, ingesteld op 300 mm, 1/6400 sec, f/2.8 en ISO800. © Dani Connor
Eens in de zoveel tijd wordt er een technologie ontwikkeld die niet alleen fotografen en filmmakers helpt bij het maken van opnamen die daarvoor onmogelijk leken, maar die de kwaliteit van het eindresultaat ook daadwerkelijk verbetert. De Canon EOS R5, EOS R6 en EOS R3 zijn de eerste camera's van Canon met 5-assige in-body beeldstabilisatie (IBIS) voor toonaangevende 8 stops IS1 wanneer er gebruik wordt gemaakt van specifieke lenzen.
De EOS R7 is bovendien voorzien van IBIS, voor maximaal 7-stops IS met RF-S-lenzen2. Het is echter mogelijk om zelfs nog meer stabiliteit te krijgen met bepaalde full-frame lenzen, zegt Mike Burnhill, Senior Product Specialist bij Canon Europe: 'Als je bijvoorbeeld de RF 28-70mm F2L USM of de RF 24-70mm F2.8L IS USM gebruikt, dan levert de EOS R7 dezelfde 8-stops IS als de andere camera's met IBIS. Canon gaat er echter niet van uit dat veel EOS R7-gebruikers duurdere professionele lenzen zoals deze gaan gebruiken.'
Dit ongekende prestatieniveau zorgt ervoor dat fotografen en filmmakers de bestaande regels voor het maken van opnamen vanuit de hand overboord kunnen gooien. Ze hebben niet langer een statief nodig en kunnen nu ook ongelofelijke, trillingsvrije en scherpe opnamen maken op locaties die voorheen ontoegankelijk waren.